دسته بندی نشده

اجرای عملیات رفع خطر از زمین‌های بایر منطقه ۹ اصفهان

سیدسلمان قاضی‌عسگر در گفتگویی اظهار کرد: شهرداری موظف است طبق ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها نسبت به زمین‌های بایری که در محدوده شهر، میدان یا کوچه قرار دارد و آلودگی ایجاد می‌کند، پس از صدور اخطار و ابلاغ قانون به مالک، در صورت مراجعه نکردن در زمان مقرر اقدام به دیوارکشی ملک کند. وی افزود: واحد …

سیدسلمان قاضی‌عسگر در گفتگویی اظهار کرد: شهرداری موظف است طبق ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها نسبت به زمین‌های بایری که در محدوده شهر، میدان یا کوچه قرار دارد و آلودگی ایجاد می‌کند، پس از صدور اخطار و ابلاغ قانون به مالک، در صورت مراجعه نکردن در زمان مقرر اقدام به دیوارکشی ملک کند.

وی افزود: واحد پیشگیری از تخلفات شهری با اجرای ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها در راستای رفع خطر، تعمیرات ضروری و محصور کردن زمین‌های متروکه شهروندان، تاکنون ۳۰ مورد شناسایی و بیش از دو هزار مترمربع دیوارکشی و محصورسازی در محله‌های سطح منطقه انجام داده است.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان تصریح کرد: طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها در نظر گرفتن تدابیر مؤثر برای حفظ شهر از خطر سیل، حریق، دفع خطر از بناها، دیوارهای شکسته و آسیب‌زا یکی از وظایف شهرداری‌ها به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: با اجرای عملیات رفع خطر از بناهای مخروبه با خطر قریب‌الوقوع، ۲۱ مورد شناسایی و ۱۵ مورد آن با خطر ریزش سازه‌های مخروبه و احتمال حادثه برای شهروندان، رفع خطر شد.

قاضی‌عسگر با بیان اینکه عملیات تسطیح و پاکسازی زمین‌های بایر در سطح منطقه به‌صورت مستمر در حال انجام است، گفت: با پیگیری واحد امور شهر منطقه به منظور جلوگیری از دپوی خاک، انباشته شدن ضایعات و زباله‌ها ۲۵ مورد زمین، پاکسازی و تسطیح شد.

مدیر منطقه ۹ اصفهان اضافه کرد: در راستای آراستگی سیما و منظر شهری در رابطه با جمع‌آوری نخاله‌ها و مصالح، در مجموع ۱۴۴ مورد اخطار، ۱۸ مورد با تلاش واحد خدمات شهری و ۲۴ مورد از سوی مالکان جمع‌آوری شده و مابقی در دست اقدام است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!