پترو پالایش

آمریکا به دنبال خرید ۶ میلیون بشکه نفت برای ذخایر استراتژیک خود

– اخبار اقتصادی – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد دولت جو بایدن امیدوار است بتواند ۶ میلیون بشکه نفت خام برای تحویل به ذخایر استراتژیک نفتی در ماه‌های دسامبر و ژانویه خریداری کند. هدف آمریکا پر کردن این ذخایر اضطراری …

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد دولت جو بایدن امیدوار است بتواند ۶ میلیون بشکه نفت خام برای تحویل به ذخایر استراتژیک نفتی در ماه‌های دسامبر و ژانویه خریداری کند. هدف آمریکا پر کردن این ذخایر اضطراری است.
وزارت انرژی آمریکا امیدوار است قراردادهایی برای خرید نفت با قیمت ۷۹ دلار در هر بشکه یا کمتر امضا کند. این رقم بالاتر از ۷۰ دلاری است که قبلاً اعلام شده بود، اما پایین‌تر از شاخص قیمت نفت خام آمریکاست که حدود ۹۰ دلار در هر بشکه به فروش می‌رسد.
دولت آمریکا در سال گذشته میلادی ۱۸۰ میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک خود به فروش رساند تا بازارهای جهانی را تثبیت کرده و با افزایش قیمت نفت پس از حمله روسیه به اوکراین مقابله کند.

کاهش صادرات نفت خام عربستان به پایین‌ترین رقم طی ۲۸ ماه گذشتهوابستگی ۹۵ درصدی ژاپن به نفت خاورمیانه

آمریکا از آن زمان ۴.۸ میلیون بشکه با قیمت متوسط کمتر از ۷۳ دلار در هر بشکه برای پر کردن این ذخایر خریداری کرده است.
فروش ۱۸۰ میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا در سال گذشته باعث اعتراض برخی جمهوری‌خواهان شده که عقیده داشتند این اقدام دولت آمریکا ذخایر استراتژیک این کشور را به پایین‌ترین رقم طی ۴۰ سال گذشته رسانده و توان پاسخگویی در برابر بحران‌های عرضه در آینده را پایین آورده است. 
دولت بایدن امیدوار است استراتژی خرید دوباره نفت سود خوبی به دنبال داشته باشد چون نفت این کشور حدود ۹۵ دلار در هر بشکه فروخته شده و با قیمت بسیار پایین‌تری خریداری می‌شود.
ترس از گسترش حمله نظامی رژیم صهیونیستی به غزه و بالا گرفتن درگیری‌های منطقه‌ای قیمت نفت خام را طی روزهای اخیر افزایش داده است.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!