دسته بندی نشده

آماده‌باش آتش‌نشانی رشت در تاسوعا و عاشورای حسینی

شهرام مؤمنی در گفتگویی، اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، در آماده‌باش کامل قرار دارد و همه مرخصی‌ها در این ایام لغو شده است. وی افزود: در حال حاضر، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با تعداد ۳۸۰ نیروی انسانی و ۹۰ دستگاه خودرو سبک، …

شهرام مؤمنی در گفتگویی، اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، در آماده‌باش کامل قرار دارد و همه مرخصی‌ها در این ایام لغو شده است.

وی افزود: در حال حاضر، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با تعداد ۳۸۰ نیروی انسانی و ۹۰ دستگاه خودرو سبک، نیمه‌سنگین و سنگین و موتورسیکلت در ۱۵ ایستگاه فعالیت می‌کند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت خاطرنشان کرد: در تاسوعا و عاشورای حسینی تمهیدات ویژه‌ای از سوی سازمان آتش‌نشانی رشت پیش‌بینی شده و آتش‌نشانان در این ایام در مناطق پرتجمع از جمله دانای علی، خیابان معلم، شهرداری، مهدیه، مصلی، چهارراه گلسار، خیابان مطهری، خواهر امام (س)، فلکه صیقلان و لاکانی استقرار خواهند یافت.

وی تصریح کرد: هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری در این ایام، با نیروهای سازمان آتش‌نشانی همکاری لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده نیروهای امدادی، راه را برای خودروهای آن‌ها باز کنند تا بتوانند به موقع به محل حادثه برسند.

مؤمنی اظهار کرد: هیئت‌های عزاداری در ظهر عاشورا، پیش از برگزاری مراسم آتش‌زدن خیمه‌ها با سازمان آتش‌نشانی هماهنگ کنند و در صورت نبود نیروهای آتش‌نشانی، با ایجاد فضای امن و رعایت نکات ایمنی، شلنگ آبی را آماده داشته باشند تا صورت گسترش حریق بتوانند آن را به سرعت خاموش کنند.

وی افزود: شهروندان برای آتش‌زدن خیمه‌ها از بنزین و مایعات قابل اشتعال استفاده نکنند و به منظور جلوگیری از سرایت آتش و وقوع حادثه ناگوار، کودکان و بانوان چادری را از خیمه‌ها دور نگه دارند.

وی گفت: عزاداران در عصر عاشورا و زمان برگزاری مراسم شام غریبان در معابر و خیابان‌ها از روشن کردن شمع در مجاورت درختان، خودروها، مغازه‌ها، هیئت‌های با محافظ برزنتی و در داخل ظروف یک‌بارمصرف قابل اشتعال خودداری کنند.

به گزارش سرمایه ایرانی، شهر رشت مرکز استان گیلان بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول شبانه‌روز این جمعیت به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!