بورس کالا

آخرین جزئیات از خرید شمش طلا در بورس

به گزارش سرمایه ایرانی،شمش طلا، قطعه‌ای از طلا با خلوص بالا و شکل معمولاً مستطیل یا مکعبی است که به عنوان یک واحد معاملاتی در بازارهای طلا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه طلا معمولاً دارای وزن و خلوص مشخصی است که به‌عنوان ارزش آن تعیین می‌شود. شمش‌های طلا ممکن است به عنوان سرمایه‌گذاری یا …

به گزارش سرمایه ایرانی،شمش طلا، قطعه‌ای از طلا با خلوص بالا و شکل معمولاً مستطیل یا مکعبی است که به عنوان یک واحد معاملاتی در بازارهای طلا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه طلا معمولاً دارای وزن و خلوص مشخصی است که به‌عنوان ارزش آن تعیین می‌شود. شمش‌های طلا ممکن است به عنوان سرمایه‌گذاری یا به‌عنوان محصولات جواهرسازی استفاده شوند. همچنین، شمش‌های طلا به‌عنوان ذخیره‌ای ارزشمند در صنعت بانکداری و معاملات مالی نیز به‌کار می‌روند.

شرکت بورس کالای ایران در اطلاعیه‌ای از راه اندازی قرارداد آتی شمش طلای خام تحویل ۳۱ تیر ۱۴۰۳ از اول آبان امسال خبر داد.

در متن اطلاعیه مدیریت بازارهای مشتقه و صندوق‌های کالایی آمده است: قرارداد آتی شمش طلای خام تحویل ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۳ از روز دوشنبه آبان امسال راه اندازی شده و تا تاریخ ۱۴۰۳٫۰۴٫۳۱ قابل معامله خواهد بود.
قراردادهای آتی در اولین روز معاملاتی بدون حد نوسان، قیمتی با دوره پیش گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و پس از انجام حراج تک قیمتی راس ساعت ۱۰:۳۰ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می‌یابد. قیمت پایه قرارداد آتی همان قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت بدیهی است در صورت عدم انجام معامله در حراج تک، قیمتی قرارداد آتی متوقف و مجدداً. همین فرآیند، روز کاری بعد تکرار خواهد شد.
دوره پیش گشایش: بدون حد نوسان قیمت روزانه
دوره عادی معاملاتی: اعمال حد نوسان قیمت روزانه بر پایه قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی

منبع:شرکت بورس کالای ایران

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!