اخبار اقتصادی و صنعتیغذا، دارو و کشاورزی

آب در بستر زاینده‌رود جاری شد/ نجات درختان کهنسال ناژوان در اولویت آبیاری

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، در آخرین نوبت افزایش خروجی سد زاینده رود، در راستای تأمین آب باغ‌ها و درختان غرب اصفهان، خروجی سد زاینده رود از سی‌ام تیرماه بازگشایی شده و در پی آن، آب در کانال‌های منشعب آب کشاورزی مناطق غربی جریان پیدا کرد که کانال‌های آب کشاورزی بعضی مناطق از جمله …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، در آخرین نوبت افزایش خروجی سد زاینده رود، در راستای تأمین آب باغ‌ها و درختان غرب اصفهان، خروجی سد زاینده رود از سی‌ام تیرماه بازگشایی شده و در پی آن، آب در کانال‌های منشعب آب کشاورزی مناطق غربی جریان پیدا کرد که کانال‌های آب کشاورزی بعضی مناطق از جمله فلاورجان، خمینی‌شهر، لنجان و نجف‌آباد تحت تأثیر قرار داد.

بر اساس سهمیه مصوب شده توسط کارگروه سازگار با کم آبی، جریان آب در کانال‌های مذکور حدود ۹ تا ۱۰ روز ادامه دارد.

اما از شب گذشته_ شنبه هفتم مردادماه_ آب در منطقه ناژوان رودخانه زاینده‌رود جاری شد و رسانه‌ها خبر از جاری شدن زاینده‌رود دادند.

آنطور که افشین رضایی مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات شرکت آب منطقه‌ای اصفهان می‌گوید: این آب حداقلی در انهار سنتی و بستر رودخانه زاینده رود در محدوده‌ی بیشه‌ی ناژوان برای نجات درختان کهنسال و فضای سبز جاری شده است.

به گفته وی با توجه به گرمای بی سابقه اخیر از سرریز انتهای کانال نکوآباد در منطقه درچه به مدت محدود آب حداقلی برای نجات درختان کهنسال ناژوان و فضای سبز وارد بستر رودخانه زاینده رود و مادی‌ها -انهار سنتی- خواهد شد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: این آب با هدف اصلی تغذیه بیشه ناژوان و مادی‌ها بوده و اندکی از آن از محدوده‌ی ناژوان به سمت مرکز شهر جاری شده است.

رضایی ادامه داد: آب رهاسازی شده صرفاً سرریز کانال چپ نکوآباد است.

وی افزود: آب از سد زاینده رود به مدت ۱۰ روز جهت باغات غرب افزایش یافته بود و طبق برنامه‌ریزی از بامداد امروز کاهش یافت.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!