اخبار اجتماعیگردشگری

آبشار نیاسر در صدر بازدیدها از جاذبه‌های گردشگری توابع کاشان

به گزارش سرمایه ایرانی، احمد دانایی‌نیا امروز_ چهارشنبه نهم فروردین‌ماه_ با اشاره به سفر گردشگران و مسافران نوروزی به کاشان اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۷۵ هزار نفر از آثار تاریخی بخش‌های توابع شهرستان بازدید کرده‌اند. وی افزود: این آمار از بیست‌وششم اسفندماه ۱۴۰۱ تا پایان روز هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ بر اساس بازدید از ۱۸ …

به گزارش سرمایه ایرانی، احمد دانایی‌نیا امروز_ چهارشنبه نهم فروردین‌ماه_ با اشاره به سفر گردشگران و مسافران نوروزی به کاشان اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۷۵ هزار نفر از آثار تاریخی بخش‌های توابع شهرستان بازدید کرده‌اند.

وی افزود: این آمار از بیست‌وششم اسفندماه ۱۴۰۱ تا پایان روز هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ بر اساس بازدید از ۱۸ اثر تاریخی، طبیعی، مذهبی و موزه‌ها در سه شهر برزک، قمصر و نیاسر است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان تصریح کرد: در بخش نیاسر ۱۴۹ هزار و ۸۸۵ نفر بازدید صورت گرفته که در این بین آبشار نیاسر با بازدید ۶۹ هزار و ۹۰۰ نفر، رتبه اول بازدید گردشگران را در بین آثار تاریخی توابع کاشان به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: باغ تاریخی تالار با ۵۵ هزار و ۲۰۰ نفر بازدید و چارتاقی نیاسر ۲۱ هزار و ۴۵۰ نفر بازدید، در رتبه‌های بعدی بازدید میهمانان نوروزی قرار دارند.

دانایی‌نیا تاکید کرد: در بخش قمصر ۱۸ هزار و ۶۸۳ بازدید صورت گرفته است که در این بین باغ پرندگان با ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر بازدید، امامزاده پیر داوود با دو هزار و هشت نفر بازدید و امامزاده پیرسلیمان با یک هزار و ۳۷۵ نفر بازدید در مکان‌های اول تا سوم بازدید مسافران نوروزی در بخش قمصر قرار دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه از بخش برزک نیز شش هزار و ۹۸۶ بازدید توسط گردشگران و مسافران نوروزی صورت گرفته است، افزود: بقعه باباافضل مرق با دو هزار و ۹۰۸ نفر بازدید، امامزاده سراج‌الدین با یک هزار و ۱۱ بازدید و تپه قلعه برزک با ۹۷۹ بازدید در رتبه‌های اول تا سوم بخش برزک قرار دارند.

منبع: مهر

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!